Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.466.2022.2.WL
Prawo do zastosowania przez Spółkę zwolnienia z art. 113 ust. 9 w zw. z art. 113 ust. 1 ustawy VAT, obowiązku rejestracji Spółki jako czynnego podatnika VAT i opodatkowywania podatkiem VAT usług świadczonych przez Spółkę po przekroczeniu wartości sprzedaży 200 000 zł (proporcjonalnie) w roku podatkowym.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 czerwca 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
‒prawa do zastosowania przez Spółkę zwolnienia z art. 113 ust. 9 w zw. z art. 113 ust. 1 ustawy VAT,
‒obowiązku rejestracji Spółki jako czynnego podatnika VAT i opodatkowywania podatkiem VAT usług świadczonych przez Spółkę po przekroczeniu wartości sprzedaży 200 000 zł (proporcjonalnie) w roku podatkowym.
Uzupełnił go Pan w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 sierpnia 2022 r. (data wpływu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Pan ... prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą ... (dalej „Wnioskodawca” lub „Zainteresowany”) jest polskim rezydentem podatkowym, zarejestrowanym i czynnym podatnikiem VAT.
W ramach działalności Zainteresowany prowadzi m.in. salon tatuażu - na zlecenie klienta, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, wykonywane są wzory na skórze klienta (tatuaże). Wnioskodawca nie nanosi tatuażu na skórę klienta samodzielnie - zajmuje się tym pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę.
Wnioskodawca posiada ponadto udziały w odrębnym podmiocie, spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „SPZ”). Spółka jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem VAT.
W celu reorganizacji prowadzonych przez Zainteresowanego przedsięwzięć zawiązany zostanie nowy podmiot będący spółką komandytową (dalej: „SPK”). Wspólnikami w SPK będzie SPZ (komandytariusz) i Wnioskodawca (komplementariusz).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right