Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.535.2022.1.SR
Brak zwolnienia od podatku VAT usług doradczych świadczonych na rzecz uczestników szkoleń.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 30 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku zwolnienia od podatku VAT usług doradczych świadczonych na rzecz uczestników szkoleń. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca – Firma X. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w …. (…) ul. …, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w … X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem …, NIP …, REGON …., prowadzi działalność gospodarczą, której jednym z dodatkowych przedmiotów jest pozaszkolna forma edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowana (PKD. 85.59.B), przy ujęciu głównego przedmiotu działalności gospodarczej jakim jest pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (PKD. 70.22.Z).
Wnioskodawca z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej jest czynnym płatnikiem podatku VAT.
Wnioskodawca jest też m.in. wykonawcą usługi w zakresie szkoleń i doradztwa poszkoleniowego w ramach Projektu „…” współfinansowanego z … w ramach ….. Zleceniodawcą powyższych usług jest Fundacja …. z siedzibą w …, która jest partnerem Projektu.
Projekt, jak sam tytuł wskazuje, oferuje wsparcie w postaci szkoleń i indywidualnego doradztwa dla przedsiębiorstw i ich pracowników w zakresie planowania strategii rozwoju, wdrażania i komercjalizacji produktów i usług z uwzględnieniem rozwiązań wykorzystujących projektowanie uniwersalne oraz technologie kompensacyjne i asystujące. Przedsiębiorcy oraz ich pracownicy często nie posiadają wystarczającej wiedzy z zakresu dostępności, technologii kompensacyjnych, czy projektowania uniwersalnego, co znacznie ogranicza ilość obecnych na rynku produktów oraz usług dostosowanych do odbiorców o zróżnicowanych potrzebach. Dużą szansą na poprawę tej sytuacji jest poszerzenie oraz usystematyzowanie wiedzy na temat wprowadzania technologicznych zmian warunkujących dostępność usług oraz produktów dla osób o szczególnych potrzebach, w tym dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right