Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.265.2022.2.JO

Brak posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

31 maja 2022 r. wpłynął za pośrednictwem ePUAP Państwa wniosek z 31 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego. Uzupełnili go Państwo pismem z 30 czerwca 2022 r. (data wpływu 30 czerwca 2022 r.) i 11 lipca 2022 r. (data wpływu 12 lipca 2022 r.) oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 16 sierpnia 2022 r. (data wpływu 16 sierpnia 2022 r.) i 18 sierpnia 2022 r. (data wpływu 18 sierpnia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego:

Stan faktyczny:

A. KG (dalej: Spółka) posiada siedzibę na terytorium Niemiec.

Spółka jest zarejestrowana na potrzeby podatku VAT w Polsce, w tym również dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych (…).

Przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż na odległość towarów, m.in. odzieży i akcesoriów odzieżowych (dalej: Towary). Sprzedaż dokonywana jest przez Spółkę we własnym imieniu i na własny rachunek za pomocą platformy online w ramach sprzedaży na rzecz nabywcy indywidualnego w Polsce jak i w państwie członkowskim Unii Europejskiej oraz poza terytorium Unii Europejskiej, tzw. sprzedaż B2C (dalej: Nabywca). Spółka nie wyklucza również że w pewnych przypadkach sprzedaż może nastąpić na rzecz podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą, w ramach tzw. sprzedaży B2B.

Towary nabywane są przez Spółkę od innych podmiotów - producentów lub dystrybutorów z branży odzieżowej (dalej: Partner), bądź Spółka przemieszcza je do Polski z własnych magazynów znajdujących się na terytorium Niemiec i Słowacji. Dodatkowo, Spółka posiada własne zapasy towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00