Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.453.2022.2.MZA

Czy Wnioskodawca ma prawo, na podstawie art. 20 ust. 3 Ustawy CIT, skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania w Polsce w stosunku do dywidendy wypłacanej przez Spółkę Luksemburską?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

28 czerwca 2022 r. wpłynął za pośrednictwem platformy ePUAP Państwa wniosek z 27 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca ma prawo, na podstawie art. 20 ust. 3 Ustawy CIT, skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania w Polsce w stosunku do dywidendy wypłacanej przez Spółkę Luksemburską.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 sierpnia 2022 r. (wpływ tego samego dnia).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

A S.A. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych. Rok podatkowy Spółki pokrywa się z rokiem kalendarzowym, tj. trwa od 1 stycznia do 31 grudnia.

Wnioskodawca nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na źródło ich osiągania.

Spółka jest akcjonariuszem w B S.A. (dalej: „Spółka Luksemburska”), tj. w spółce „societe anonyme” (odpowiednik polskiej spółce akcyjnej, dalej również: „SA”) utworzonej według luksemburskiego Kodeksu spółek handlowych z dnia 10 sierpnia 1915 r. (dalej również: „Prawo korporacyjne”). Jednocześnie Spółka Luksemburska posiada status specjalistycznego funduszu inwestycyjnego (dalej: „SIF”), tj. działa w Luksemburgu w oparciu o regulacje ustawy z 13 lutego 2007 r. o wyspecjalizowanych funduszach inwestycyjnych (dalej: „Ustawa o SIF”) oraz zgodnie z przepisami prawa wspólnotowego UE (w szczególności Dyrektywą 2011/61/EY, tzw. AIFM Directive). Objęcie reżimem SIF wynika również z postanowień umowy Spółki Luksemburskiej oraz prospektu emisyjnego SIF. Ponadto Spółka Luksemburska utworzona jest w formie spółki inwestycyjnej o kapitale zmiennym (fr. „societe d’investissement a capital variabie”, dalej również: „SICAV”). Oznacza to, że kapitał Spółki Luksemburskiej reprezentują w pełni opłacone akcje i zawsze równy on jest aktywom netto Spółki Luksemburskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00