Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.537.2022.1.IO
Brak możliwości odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług dokonanych na potrzeby realizacji projektu
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
(...) r. wpłynął Państwa wniosek z (...) r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług dokonanych na potrzeby realizacji projektu (...) w ramach programu (...).
Uzupełnili go Państwo pismem z (...) 2022 r. (wpływ (...) 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Powiat (...) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004r.(tj. Dz.U. Z 2022r. poz. 1301), posiada status podatnika VAT w odniesieniu do czynności wykonywanych na podstawie zawartych umów cywilnoprawnych.
Powiat podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn(...) w ramach programu (...). Termin realizacji projektu: (...) r. Beneficjentem i realizatorem tego projektu jest Powiat (...). Po realizacji inwestycji nowopowstała infrastruktura będzie przekazana Powiatowemu Zarządowi Dróg - jednostki organizacyjnej Powiatu (...).
Projekt obejmować będzie montaż instalacji fotowoltaicznej składającej się z paneli fotowoltaicznych na dachu budynku biurowego oraz garażowego Powiatowego Zarządu Dróg. Panele fotowoltaiczne wykorzystują zjawisko fotowoltaiczne do zamiany promieniowania słonecznego na prąd elektryczny. Panele składają się z modułów połączonych między sobą, z których energia przekazywana jest za pomocą okablowania elektrycznego do inwertera, przekształcających napięcie stałe produkowane przez panele na napięcie zmienne sieci. Panele zamontowane zostaną do dachu budynku biurowego i garażowego na podkonstrukcjach ze stali ocynkowanej ogniowo lub aluminiowych. Niniejszy projekt przewiduje zastosowanie dostępnych na rynku paneli fotowoltaicznych możliwie najwyższej sprawności o mocy 400W. Projektowana para inwerterów przetwarza wytworzony poprzez panele prąd o napięciu stałym na prąd przemienny.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right