Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.349.2022.1.AW

Czy koszty Prowizji stanowią dla Wnioskodawcy koszty bezpośrednio związane z przychodami i w związku z tym powinny być potrącane w roku podatkowym, w którym osiągnięte zostają odpowiadające im przychody z tytułu opłat za zarządzanie.

Interpretacja indywidualna - stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 maja 2022 r. wpłynął za pośrednictwem platformy e-PUAP Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy koszty Prowizji stanowią dla Wnioskodawcy koszty bezpośrednio związane z przychodami i w związku z tym powinny być potrącane w roku podatkowym, w którym osiągnięte zostają odpowiadające im przychody z tytułu opłat za zarządzanie.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest spółką akcyjną posiadającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca podlega w Rzeczypospolitej Polskiej obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „CIT”) od całości dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

Wnioskodawca jest towarzystwem funduszy inwestycyjnych w rozumieniu ustawy z 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2021 r., poz. 605). TFI posiada zezwolenie na wykonywanie działalności jako towarzystwo funduszy inwestycyjnych, wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W swojej ofercie produktowej Wnioskodawca posiada m.in. Pracownicze Plany Kapitałowe (dalej: „PPK”). PPK stanowią powszechny pracowniczy program oszczędzania w ramach III filaru systemu emerytalnego, wprowadzony ustawą z 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1342; dalej: „ustawa o PPK”). Program ma umożliwić pracownikom gromadzenie oszczędności z przeznaczeniem na wypłatę po osiągnięciu przez nich 60 roku życia oraz na inne cele określone ustawą o PPK. PPK stanowią produkt o szczególnym charakterze, którego zasady funkcjonowania są ściśle i kompleksowo uregulowane przepisami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00