Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.298.2022.1.ST
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT i zwolnienie od tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy udzielania pożyczek.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 14 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT oraz zwolnienia od tego podatku udzielania przedmiotowych pożyczek.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest osobą prawną – spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, posiadającą siedzibę i zarząd na terytorium Polski. Wnioskodawca jest czynnym i zarejestrowanym podatnikiem VAT.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na terenie Polski w zakresie handlu różnego rodzaju asortymentem związanym z rolnictwem i ogrodnictwem. Jest to podstawowa działalność Spółki. Większość sprzedaży Spółki dokonywana jest stacjonarnie, w sklepach własnych Spółki, będących jednostkową organizowaną częścią przedsiębiorstwa, zwaną ZCP.
Natomiast zgodnie z umową Spółki, zgodnie z przedmiotem działalności, może się ona zajmować również pozostałym pośrednictwem pieniężnym (PKD 64.19.Z) oraz pozostałą działalnością wspomagającą usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych (PKD 66.10.Z). Działalność ta jest również ujawniona w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Z uwagi na zapewnienie realizacji modelu biznesowego, polegającego na przekształcaniu sklepów własnych w sklepy franczyzowe lub partnerskie, Spółka planuje rozpoczęcie udzielania pożyczek.
Dotychczas Wnioskodawca nie prowadził działalności w zakresie udzielania pożyczek jednakże, Spółka realizuje model, w którym prowadzi sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP) niepowiązanym kapitałowo nabywcom, z którymi B Sp. z o.o. (podmiot powiązany ze Spółką) negocjuje zawarcie umowy franczyzy lub innej umowy partnerskiej współpracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right