Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.163.2022.6.IZ

Brak opodatkowania podatkiem VAT aportu składników majątku do spółki komandytowo-akcyjnej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 marca 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku opodatkowania podatkiem VAT aportu składników majątku do spółki komandytowo-akcyjnej. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 30 czerwca 2022 r. (wpływ 30 czerwca 2022 r.) oraz pismem z 22 lipca 2022 r. (wpływ 26 lipca 2022 r.)

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest przedsiębiorcą prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą A. (dalej również jako „Firma”, „Wnioskodawca”). Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie naprawy i konserwacji maszyn (PKD 33.12.Z) oraz sprzedaży hurtowej odpadów i złomu (PKD 46.77.Z), zaś w praktyce jest to działalność polegająca na składowaniu, przetwarzaniu, recyklingu i transporcie odpadów, w tym w szczególności metalowych. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT oraz posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 z ze. zm. dalej „ustawa PIT”).

Działalność prowadzona przez Wnioskodawcę jest już na tyle dużych rozmiarów, że jej prowadzenie w formie indywidualnej budzi obawy co do odpowiedzialności całym majątkiem za prowadzony biznes, a także możliwości jej bezproblemowego przekazania spadkobiercom w razie zdarzeń nagłych dotyczących Wnioskodawcy.

Wnioskodawca jest posiadaczem ograniczonego prawa rzeczowego, tj. prawa użytkowania wieczystego gruntów w (…)przy ulicy nr 1 i ulicy nr 2 oraz właścicielem postawionych na nich budynków, stanowiących odrębne nieruchomości (dalej jako “”). Na Nieruchomości stanowiące infrastrukturę do prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności operacyjnej składają się:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00