Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 2 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.453.2022.4.KP

Aport zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 27 maja 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 24 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 lipca 2022 r. (wpływ 28 lipca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzeń przyszłych

Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą „(…)” (dalej również jako: „A”, „Firma”, „Przedsiębiorstwo”). Głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja odzieży (…) oraz jej sprzedaż – hurtowa i detaliczna, również poprzez stronę internetową (…).

Wnioskodawczyni wraz z małżonkiem są właścicielami trzech lokali użytkowych. Są one wprowadzone do ewidencji środków trwałych w Firmie, dokonywane są od nich odpisy amortyzacyjne, a ich nabycie było opodatkowane podatkiem VAT. W jednym z tych lokali użytkowych prowadzona jest działalność produkcyjna „A”, natomiast pozostałe dwa lokale są wynajmowane w ramach działalności „A”. W przyszłości Wnioskodawczyni oraz jej małżonek planują nabyć kolejne lokale użytkowe lub grunty, poszerzając tym samym część działalności, która polega na najmie nieruchomości.

Reasumując, w ramach „A” wyodrębnić można dwa rodzaje działalności, tj.:

a)działalność produkcyjną (szwalniczą),

b)działalność nieruchomościową.

Działalność produkcyjna (szwalnicza)

Działalność szwalnicza w „A” polega na produkcji i sprzedaży eleganckiej odzieży (…) pod marką i logo „(...)”. Firma skupia się na wzornictwie przeznaczonym dla (…). Na ofertę marki składają się m.in.: (…). Za działalność szwalniczą w „A” odpowiedzialne są trzy działy: Dział Projektowania, Dział Produkcji oraz Dział Sprzedaży. Pracą wszystkich ww. działów kieruje i zarządza Wnioskodawczyni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00