Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.388.2022.2.PS

– Zastosowanie ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. – Uznanie za koszty kwalifikowane kosztów wynagrodzeń pracowników biorących udział w pracach B+R. – Uznanie za koszty kwalifikowane kosztów odpisów amortyzacyjnych wartości niematerialnych i prawnych będących licencjami, wyposażenia w postaci serwerów, laptopów, drukarek i skanerów przenośnych, modernizacja sprzętu.

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 maja 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 21 lipca 2022 r. (wpływ 21 lipca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawczyni jest wspólnikiem X Sp. z o.o. Sp. kom. (dalej - Spółka). Spółka jest jednym z czołowych polskich producentów (...). Nowoczesne sposoby produkcji i charakterystyka użytych materiałów dają Podatnikowi możliwość oferowania swoich produktów w wielu formach, do których zaliczają się m.in. (...).

Spółka realizuje równolegle wiele projektów badawczo rozwojowych (dalej „prace B+R”). Jako przykład można wskazać opracowanie i wdrożenie modelu pracy zdalnej (tj. poza przedsiębiorstwem / nieruchomościami wykorzystywanymi przez Wnioskodawcę) (dalej: Projekt).

Z uwagi na stan epidemiczny wywołany pandemią wirusa SARS-CoV-2 Wnioskodawczyni zidentyfikowała potrzebę wprowadzenia modelu pracy zdalnej w każdym możliwym przypadku. Taka konieczność podyktowana jest faktem utrzymaniem ciągłości pracy spółki, którą uda się zachować wyłącznie w przypadku zapewnienia maksymalnego dostępnego bezpieczeństwa epidemicznego. Najbardziej efektywnym sposobem na jego zapewnienie jest zlecenie pracy zdalnej maksymalnej liczbie pracowników, uwzględniając przy tym charakter świadczonej przez nich pracy i sytuacji życiowej (w szczególności rodzinnej i mieszkaniowej).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00