Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.32.2022.1.BJ

W zakresie ustalenia, czy sprzedaż jaj oraz świadczenie usług wiąże się dla Wnioskodawcy z powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w  zakresie ustalenia, czy sprzedaż jaj oraz świadczenie usług wiąże się dla Wnioskodawcy z powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o CIT.

Treść  wniosku jest  następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów na terytorium Polski, bez względu na źródło ich osiągania. W roku podatkowym, który rozpoczął się z dniem 1 stycznia 2022 r., Wnioskodawca wybrał opodatkowanie w formie ryczałtu od dochodów spółek na zasadach określonych w rozdziale 6b ustawy o CIT.

Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie fermowej hodowli i chowu indyków w ramach działów specjalnych produkcji rolnej (kod PKD 01.47.Z). Działalność ta polega na produkcji jaj wylęgowych oraz piskląt indyczych w oparciu o zakup jaj wylęgowych i piskląt indyczych od innych podmiotów. Realizowana jest w ramach trzech ferm: odchowowej, reprodukcyjnej i wylęgowej. W fermie odchowowej znajdują się pisklęta indycze nieposiadające zdolności do znoszenia jaj, które po osiągnięciu dojrzałości i uzyskaniu zdolności reprodukcyjnych trafiają do fermy reprodukcyjnej. Jaja trafiają w dalszej kolejności do fermy wylęgowej - tam następuje wylęg piskląt indyczych, które są następnie sprzedawane na rzecz podmiotów trzecich. Wnioskodawca osiąga przychody przede wszystkim ze sprzedaży piskląt.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00