Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.257.2022.3.AND
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w 2022 r. na zapłatę faktur z 2016 r. powinny zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami, tj. do kosztów pośrednich, a Wnioskodawca jest uprawniony do potrącenia tych kosztów w 2022 r., tj. w dacie ich poniesienia - wobec ujęcia kosztów na podstawie otrzymanych faktur w księgach rachunkowych w 2022 r.
Interpretacja indywidualna
- stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 kwietnia 2022 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:
-czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w 2022 r. na zapłatę wskazanych faktur powinny zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami, tj. do kosztów pośrednich?
-czy Wnioskodawca jest uprawniony do potrącenia tych kosztów w 2022 r., tj. w dacie ich poniesienia - wobec ujęcia kosztów na podstawie otrzymanych faktur w księgach rachunkowych w 2022 r.?
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
(...) sp. z o.o. sp. komandytowa (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest spółką osobową z siedzibą na terytorium Polski i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w CIT. Spółka stała się podatnikiem CIT 1 maja 2021 r. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż hurtowa elektrycznych artykułów użytku domowego.
12 lutego 2018 r. Spółka zawarła z (…) Sp. z o.o. Sp. k. (dalej: „Biuro Rachunkowe”) umowę o świadczenie usług księgowych, zgodnie z którą Spółka powierzyła Biuru Rachunkowemu prowadzenie jej ksiąg rachunkowych oraz ewidencji potrzebnych do rozliczania podatku od towarów i usług, za wynagrodzeniem miesięcznym w kwocie 4.000,00 zł. Umowę zawarto na czas nieokreślony, przewidując możliwość rozwiązania umowy za wypowiedzeniem przez każdą ze stron w terminie co najmniej sześciu miesięcy naprzód (liczonych od końca miesiąca kalendarzowego) ze skutkiem na koniec danego roku kalendarzowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right