Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 1 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.380.2022.1.AG

Ustalenie rezydencji podatkowej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 11 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 11 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną posiadającą obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej. Od ponad 15 lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie posiada aktualnie status stałego rezydenta (permanent residence), który został mu udzielony w 2016 r.

Od momentu przeprowadzki, co do zasady, w trakcie roku kalendarzowego Wnioskodawca przebywa około 285 dni w Wielkiej Brytanii, a pozostałą część (tj. około 80 dni) w Polsce.

Wnioskodawca nie posiada certyfikatu rezydencji potwierdzającego miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Wielkiej Brytanii ani o niego nie występował.

Początkowo, po przeniesieniu się do Wielkiej Brytanii, Wnioskodawca był zatrudniony w jednym z brytyjskich przedsiębiorstw. Od 2010 r. Wnioskodawca prowadzi w Wielkiej Brytanii jednoosobową działalność gospodarczą, która jest jego źródłem utrzymania. Aktualnie poza prowadzoną działalnością gospodarczą Wnioskodawca nie prowadzi żadnej innej działalności zarobkowej. Wielka Brytania jest jedynym miejsce osiągania przychodów przez Wnioskodawcę, nie osiąga on przychodów za granicą, w tym w Polsce. Wnioskodawca opłaca podatki oraz składki ubezpieczeniowe na terenie Wielkiej Brytanii, m.in. podatek dochodowy oraz składki na National Insurance.

W ramach wymienionego National Insurance, po upływie odpowiedniego okresu, Wnioskodawca będzie mógł liczyć na wypłatę State Pension, czyli odpowiednika świadczenia emerytalnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00