Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.329.2022.2.KF

Obowiązki płatnika w związku z wypłaceniem pracownikom dodatkowych świadczeń z tytułu pracy zdalnej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 30 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązków płatnika w związku z wypłaceniem pracownikom dodatkowych świadczeń z tytułu pracy zdalnej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 czerwca 2022 r. (wpływ 9 czerwca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

(…) spółka z o.o. (dalej: „Wnioskodawca”) jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców KRS od 2017 r.

Wnioskodawca jest częścią globalnej korporacji z siedzibą w (…), która prowadzi działalność w obszarze (…). W strukturze korporacyjnej Wnioskodawca jest kontrolowany pośrednio przez (…) z siedzibą w (…), która to spółka jest notowana w obrocie publicznym (…). (…) prowadzi działalność poprzez sieć spółek zlokalizowanych w (…). Korporacja (…) zatrudnia obecnie około 82.000 osób oraz prowadzi działalność sprzedażową poprzez sieć 1.470 sklepów w dziewięciu krajach. Sklepy operują pod markami (…).

Wnioskodawca zatrudnia na podstawie umowy o pracę w Polsce kilkaset osób, przy czym zatrudnienie w ramach reżimu telepracy w rozumieniu Kodeksu pracy nadal ma znaczenie marginalne (maksymalnie kilka osób w skali roku) i nie jest przedmiotem niniejszego wniosku. Zatrudnione osoby świadczą pracę w ramach poszczególnych działów merytorycznych lub działów wspierających takich jak IT, HR, szkolenia, czy też administracja. Wnioskodawca dostrzegł możliwość świadczenia pracy przez zatrudnione przez siebie osoby w sposób zdalny, lecz w związku z brakiem adekwatnej do współczesnych realiów regulacji prawnej na poziomie ustawowym, wprowadził własny regulamin pracy zdalnej od grudnia 2019 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00