Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 1 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.229.2022.1.KS
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług podologicznych oraz usług dietetycznych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe w części dotyczącej zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług podologicznych oraz prawidłowe w części dotyczącej zwolnienia od podatku usług dietetycznych.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 maja 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku świadczonych usług.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
STAN FAKTYCZNY 1:
Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą sklasyfikowaną wg PKD 86.90.D (działalność paramedyczna) świadcząc usługi podologiczne. Nie jest czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawczyni korzysta z prawa do zwolnienia w związku z art. 113 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Wnioskodawczyni posiada kwalifikacje podologiczne oraz kosmetologiczne. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Kosmetologia na (…), a także jest absolwentką rocznego specjalistycznego kursu (…) oraz ukończyła studia na kierunku Dietetyka na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu (…) uzyskując tytuł licencjata. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy usługi podologiczne polegające na:
1)terapii paznokci wrastających lub wkręcających.
Wnioskodawczyni prowadzi działania mające na celu wyeliminowanie stanu zapalnego, bólu i obrzęku powstałych wskutek przerwania ciągłości tkanek w obrębie wałów paznokciowych przez wrastający paznokieć. W sposób niechirurgiczny usuwa drażniące elementy paznokcia, stosuje specjalistyczne opatrunki i doprowadza do wyciszenia stanu zapalnego a tym samym do eliminacji dolegliwości bólowych pacjenta. Następnie przy pomocy klamer ortonyksyjnych Wnioskodawczyni nadaje wrastającym i/lub wkręcającym paznokciom odpowiedni tor wzrostu by zapobiec ponownemu incydentowi wrastania,
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right