Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4011.60.2022.2.MWJ

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:

nieprawidłowe – w części dotyczącej uznania poniesionego wydatku na opłatę za wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej za koszt bezpośrednio związany z wytwarzaniem, rozwijaniem lub modyfikowaniem oprogramowania i uwzględnienia go we wskaźniku nexus,

prawidłowe – w pozostałej części.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 marca 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 4 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box). Uzupełniła go Pani w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 16 maja 2022 r. (data wpływu 19 maja 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

Pani NIP: … (dalej jako: „Wnioskodawca”) prowadzi działalność gospodarczą z zakresu objętego kodami PKD: 62.02.Z, 62.01.Z, tj. działalność związaną z doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność związaną z oprogramowaniem. Rozpoczęła Pani wykonywanie działalności gospodarczej 1 sierpnia 2017 roku. Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zajmuje się pracami, których bezpośrednim skutkiem jest tworzenie wraz z innymi członkami zespołu (współpracownikami) oprogramowania w wybranych technologiach dla swoich kontrahentów. Do tej pory Wnioskodawca tworzył oprogramowania dla kontrahentów zagranicznych oraz polskich. W toku prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca będzie nadal pozyskiwał nowych kontrahentów, na rzecz których będzie wykonywał zlecenia tożsame do opisywanych zleceń we wniosku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00