Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.495.2021.2.JO

brak obowiązku rozpoznania importu usług na terytorium Polski oraz brak odliczenia podatku naliczanego z tytułu nabycia usług od Kontrahenta

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku obowiązku rozpoznania importu usług na terytorium Polski oraz braku odliczenia podatku naliczanego z tytułu nabycia usług od Kontrahenta. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 grudnia 2021 r. (wpływ 28 grudnia 2021 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

X. SA (dalej: „Spółka” / „Wnioskodawca” / „X”) jest szwajcarską spółką zarejestrowaną dla celów VAT w Polsce. Spółka prowadzi działalność gospodarczą opierającą się na handlu produktami farmaceutycznymi.

Siedziba Spółki znajduje się w Szwajcarii, w związku z czym, wszelkie posiedzenia zarządu Spółki odbywają się w Szwajcarii. Stamtąd też podejmowane są wszelkie strategiczne i operacyjne decyzje dotyczące działalności Spółki.

Wnioskodawca nie posiada na terytorium Polski żadnego zaplecza technicznego ani personalnego.

Działając w celu rozszerzenia swojego modelu dystrybucyjnego, Spółka podjęła decyzję biznesową o dostarczaniu produktów farmaceutycznych konsumentom na terytorium Włoch. W związku z powyższym, X. zawarła ze spółką prawa brytyjskiego („Kontrahent”) umowę, która umożliwia Wnioskodawcy realizację ww. założenia biznesowego. Wnioskodawca opracował model dostawy polegający na przekazywaniu towarów do magazynu Kontrahenta, które do momentu złożenia zamówienia przez konsumenta poprzez dedykowaną platformę należą do Spółki. Z kolei po złożeniu zamówienia przez konsumenta prawo własności towarów przechodzi na Kontrahenta, który we własnym imieniu i na własny rachunek dokonuje ich dostawy do konsumenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00