Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.308.2022.2.MS2

Dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).

Interpretacja indywidualna  

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 marca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 7 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 maja (wpływ 17 maja 2022r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

W ramach prowadzonej działalności tworzy Pan autorskie Oprogramowania, wymyśla całą logikę i mechanizmy działania. Nowo opracowane funkcjonalności to: sklepy ecommerce, aplikacje streamingowe (sprzedaż live/fizjoterapie online), social media (wewnętrzne), systemy bankowe, aplikacje dla rządu UK.

Dla zobrazowania funkcji i innowacyjności utworów, które powstają w ramach działalności prowadzonej przez Pana, należy wskazać, że każda aplikacja oferuje autorskie, złożone mechanizmy, które rozwiązują w jeden z najwydajniejszych sposobów dane problemy. Tytułem przykładu: wymyśla Pan, jak zrobić system, który automatycznie co miesiąc będzie robił 1mln przelewów czy obsłużyć streama, gdzie kilka osób w tym samym momencie na live chce kupić ten sam przedmiot.

Wytwarza Pan Oprogramowanie od podstaw i robi to bez użycia schematu czy wzoru. Stworzenie autorskich CMS do dodawania produktów w sklepach dla pracowników, magazyny, które są ze sobą połączone, żeby streamy działały na każdej przeglądarce i systemie, stworzenie architektury backendowej obsługującej 4 aplikacje wewnętrzne i komunikującą się z chmurą Azure. Tworzenie tzw. machine-learning, sztucznej inteligencji, która dostosowuje panel użytkownika do jego preferencji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00