Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.83.2017.11.TK
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Wnioskodawcy za podwykonawcę.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie
1)ponownie rozpatruję sprawę Pana wniosku z 31 marca 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z 6 grudnia 2017 r. sygn. akt I SA/Wr 829/17 oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2 września 2021 r. sygn. akt I FSK 730/18 i
2)stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 kwietnia 2017 r. wpłynął Pana wniosek z 31 marca 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie uznania Pana za podwykonawcę. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 czerwca 2017 r. (wpływ 19 czerwca 2017 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą (…) (dalej również: Wnioskodawca lub Zainteresowany) świadczy usługi m.in. na rzecz (…) S.A., a dokładnie na rzecz (…) S.A. Oddział (…) (dalej również: Zamawiający lub Zlecający) w ramach umowy nr (…) na realizację prac związanych z przyłączeniem odbiorców (…). Do komparycji ww. umowy wpisani zostali: (…) Sp. Komandytowa (dalej również: Lider Konsorcjum), jak również Wnioskodawca (Uczestnik Konsorcjum).
Z komparycji ww. umowy wynika jednoznacznie, że zarówno Lider Konsorcjum, jak również Zainteresowany uznawani są przez Zamawiającego, jako „Wykonawcy” zwani dalej łącznie Stronami, a oddzielnie Stroną.
Wnioskodawca jako jeden z wykonawców podpisał ww. umowę. Świadczy tym samym usługi w zakresie ww. umowy w ramach umowy konsorcjum z innym podmiotem (tzw. Konsorcjantem), tj. (…) Sp.k. Wynika to z rozmiaru i charakteru przedsięwzięcia gospodarczego do którego Wnioskodawca przystąpił. Celem zawarcia umowy konsorcjum było bowiem współdziałanie stron w zakresie kompleksowej obsługi Zamawiającego i wspólne realizowanie zamówienia. Umowa konsorcjum określa szczegółowe zasady współpracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right