Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.315.2022.2.MJ
Preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 marca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 7 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 maja 2022 r. (wpływ 11 maja 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanów faktycznych (wynikający z wniosku oraz jego uzupełnienia)
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 01 sierpnia 2013 r. Wnioskodawca do celów podatkowych prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: "Oprogramowaniem").
Wnioskodawca za przykład tworzonego Oprogramowania wskazuje implementację narzędzi (…) w proces wytwarzania oprogramowania (statyczna analiza kodu, weryfikacja standardów kodowania, tworzenie reguł automatycznej refaktoryzacji kodu umożliwiającej m.in. podbicie wersji języka (…), a docelowo pisanie lepszego i bardziej przejrzystego kodu), automatyzacja procesów wspomagających wytwarzanie oprogramowania, wytwarzanie i rozwijanie procesów (...) (automatyczne (...), wdrożenia aplikacji). Likwidacja długu technicznego (aktualizacja wykorzystywanych bibliotek do nowszych wersji, refaktoryzacja istniejącego kodu tak, by umożliwiał wykorzystanie nowszych wersji języka (…) oraz bibliotek).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right