Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4011.89.2022.2.AZ

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

(…) wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności (…). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od (…). Wnioskodawca do celów podatkowych prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Usługi świadczone przez Wnioskodawcę polegają na zaprojektowaniu indywidualnych dla danego podmiotu rozwiązań poprzez szereg czynności - odpowiednią parametryzację/konfigurację systemu oraz modyfikację i rozwinięcie lub utworzenie całkowicie nowego oprogramowania (interfejsy z systemami zewnętrznymi, raporty specyficzne dla branży przedsiębiorstwa). Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: "Oprogramowaniem").

Wnioskodawca za przykład tworzonego Oprogramowania wskazuje:

- opracowanie modelu alokacji (przypisywania) kosztów i przychodów do jednostek organizacyjnych, procesów, towarów, czy wyrobów gotowych a następnie odzwierciedlenie modelu w systemie za pomocą specyficznych obiektów oraz opracowanie logiki rozdziału kosztów i przychodów (np. stworzenie logiki procesu, w którym określona pula kosztów o określonym typie w określonej częstotliwości jest przypisywana do określonego materiału). W efekcie umożliwia to raportowanie wysokości kosztów pośrednich, określenie pochodzenia kosztów lub monitorowanie efektywności poszczególnych jednostek;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00