Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.242.2022.1.GG

Koszty uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów w spółce.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych  w części dotyczącej:

-ustalenia kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży udziałów w (SPZOO -1) przypadających na zbywane udziały według wartości bilansowej Spółek Przekształcanych (wartość bilansowa SPK-1, SPK-2, S.C.-2) jest nieprawidłowe,

-ustalenia kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży udziałów w (SPZOO -1) nabytych (objętych) udziałów od innych wspólników w zamian za wkład pieniężny jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 marca 2022 r.wpłynął Pana wniosek z 25 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie

ustalenia kosztów uzyskania przychodów  w związku ze zbyciem udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym. W sierpniu 2010 r. doszło do utworzenia spółki komandytowej („SPK-1”), której jednym ze wspólników (komandytariuszem) był Wnioskodawca. W ramach procesu zawiązania SPK-1, Wnioskodawca wniósł do SPK-1 wkład pieniężny.

W lutym 2011 r. nastąpiło podwyższenie wkładu Wnioskodawcy w SPK-1, w drodze wniesienia przez Wnioskodawcę oraz Jego małżonki aportu w postaci wchodzącego w skład ich majątku wspólnego przedsiębiorstwa, stanowiącego zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej. Komplementariuszem SPK-1 została spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.

W październiku 2009 r. Wnioskodawca zawarł z inną osobą fizyczną umowę spółki cywilnej („S.C.-1”). W 2014 r. doszło do zawarcia aneksu do ww. umowy S.C.-1, w wyniku której do S.C.-1 przystąpiła spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której jedynymi wspólnikami byli (i w dalszym ciągu pozostają) Wnioskodawca oraz ww. osoba fizyczna.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00