Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.210.2022.2.MZ

Dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.

Interpretacja indywidualna 

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

15 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 15 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 25 kwietnia 2022 r. (wpływ 26 kwietnia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest osobą fizyczna, polskim rezydentem podatkowym w rozumieniu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy PIT. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji działalności gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Na podstawie umowy o świadczenie usług informatycznych zawartej z B. sp. z o.o. z siedzibą w (…) ( dalej odpowiednio "umowa" i "spółka") Wnioskodawca świadczy na rzecz Spółki usługi programistyczne. W ramach świadczonych usług wykonywane są czynności związane z wytwarzaniem kodu źródłowego aplikacji która jest częścią systemu do archiwizacji danych Spółki. Spółka archiwizuje dane z wewnętrznych systemów IT, których używa w ramach swojej działalności.

Systemy źródłowe czyli te które generują dane do archiwizowania, mogą być w momencie odtworzenia danych już nie obsługiwane, nie wspierane przez dostawców, dlatego istnieje potrzeba tworzenia systemu, w celu przechowywania, odtwarzania danych niezależnie od statusu danych źródłowych. Tworzony program automatyzuje pracę archiwum do przechowywania danych w formie elektronicznej niezależnie od formatu wejściowego danych. Przewidywana jest dalsza rozbudowa systemu usprawniającego funkcjonowanie archiwum a danymi do przechowania wynikającymi z przepisów prawa farmaceutycznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00