Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.138.2022.3.MGR
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 lutego 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 28 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 13 kwietnia 2022 r. (wpływ 14 kwietnia 2022 r.) oraz pismem z 29 kwietnia 2022 r. (wpływ 29 kwietnia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Od 2018 r. prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą, świadczy usługi dla firm informatycznych. W zgłoszeniu rejestracyjnym wskazano działalność zgodnie z PKD 62.02.Z - Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki.
Od 2021 r. świadczy Pani usługi dla ... Sp. z o.o. (dalej: „Spółka”), jako Scrum Master.
Zgodnie z zawartą umową Pani zakres obowiązków obejmuje:
-organizowanie pracy zespołu zwinnego zgodnie z teorią, regułami i praktykami Scrum;
-wsparcie product ownerów w efektywnym zarządzaniu backlogiem i efektywnej komunikacji z klientem wewnętrznym;
-wspieranie i motywowanie zespołów w terminowej realizacji inkrementów i osiąganiu celów biznesowych;
-proponowanie i wdrażanie nowych pomysłów oraz dobrych praktyk z zakresu zwinności zespołów, zarządzanie zmianą;
-usprawnianie komunikacji, pobudzanie dyskusji i budowanie poczucia współodpowiedzialności biznesowej wśród członków zespołów Spółki.
Powyższy zakres obowiązków odpowiada roli Scrum Mastera w zespole projektowym, pracującym w metodyce Scrum, która jest metodyką zwinną w zarządzaniu projektami IT, opartą na zasadach .... Wytwarzanie oprogramowania metodyką zwinną oznacza, że prace nad nowym rozwiązaniem lub ulepszeniem rozwiązania istniejącego oparte są o podejście iteracyjne, tj. przyrostowe, mające na celu zwiększenia przewidywalności i lepszej kontroli ryzyka. W praktyce metodyka pracy polega na podzieleniu prac nad nowym rozwiązaniem na etapy (tzw. sprinty). Efektem każdego etapu prac jest stworzenie tzw. przyrostu w postaci funkcjonującego elementu produktu (modułu/funkcji oprogramowania). Każdy etap obejmuje planowanie Sprintu (określenie celu - definicji wykonanej pracy - oraz zaplanowanie drogi jego realizacji), wykonanie założonego celu oraz przegląd efektów i przebiegu prac na danym etapie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right