Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.90.2022.2.MZA

Ustalenie, czy Spółka może rozpoznać w rachunku podatkowym przychód i koszty uzyskania przychodu ze wspólnego przedsięwzięcia dopiero po uzyskaniu stosownych danych od Partnera (najprawdopodobniej po wydaniu prawomocnego orzeczenia sądu).

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 lutego 2022 r. wpłynął (za pośrednictwem epuap) Państwa wniosek z 15 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Spółka może rozpoznać w rachunku podatkowym przychód i koszty uzyskania przychodu ze wspólnego przedsięwzięcia dopiero po uzyskaniu stosownych danych od Partnera (najprawdopodobniej po wydaniu prawomocnego orzeczenia sądu).

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 maja 2022 r. (wpływ tego samego dnia).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

X S.A. [dalej: Wnioskodawca lub Spółka] jest osobą prawną, będącą polskim rezydentem podatkowym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka zajmuje się produkcją wyrobów farmaceutycznych – ...., jak również kosmetyków, suplementów diety i leków bez recepty (OTC). Produkty Spółki sprzedawane są na rynkach ...

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka zawarła w dniu 28 września 2010 r. umowę wspólnego przedsięwzięcia wraz z aneksami z 17 czerwca 2014 r. i 21 marca 2016 r. [dalej: Umowa] ze spółką Y S.A. [dalej: Partner]. Strony zawarły Umowę w celu wytworzenia produktu leczniczego i jego późniejszej komercjalizacji. Obie Strony stały się współwłaścicielami praw do produktu, a także finansowały wspólnie zakup środków trwałych służących produkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00