Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.166.2022.2.OK
Wydanie interpretacji indywidualnej zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 7 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 kwietnia 2022 r. (data wpływu 19 kwietnia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 10 września 2018 r. Zawarł on umowę o świadczenie usług.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: "Oprogramowaniem").
Wnioskodawca za przykład tworzonego Oprogramowania wskazuje m. in. kompleksowy system obsługi biletowania dla transportu publicznego (autobusowego) w krajach takich, jak między innymi (…) czy (…). W ramach wykonywanych dla klienta usług na podstawie przedstawionych wymagań projektowany oraz tworzony jest system informatyczny pozwalający między innymi na: sprzedaż oraz walidację biletów, zarządzanie biletami, pracownikami (obsługa klienta, operatorzy autobusów, kontrolerzy biletów), kontami użytkowników, oraz wieloma aspektami całego procesu biletowania. Tworzone rozwiązania projektowe i wykonywane usługi są wykonywane zgodnie z wymaganiami konkretnych firm przewozowych, co wymaga uwzględnienia indywidualnych wymagań przy rozwoju oprogramowania. Innowacyjnością w tworzonym Oprogramowaniu jest kompleksowe rozwiązanie wszystkich wymagań jednocześnie w ramach jednego spójnego systemu z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right