Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.187.2022.2.MM
Ulga badawczo-rozwojowa.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 10 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 6 maja 2022 r. (wpływ 6 maja 2022 r.) oraz pismem z 10 maja 2022 r. (wpływ 10 maja 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca uzyskuje przychody ze źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 1991 Nr 90 poz. 1 z 2022 r. z późn. zm., dalej: „ustawa PIT”) oraz stosuje zasady opodatkowania swojej pozarolniczej działalności gospodarczej w formie tzw. podatku liniowego na podstawie art. 30c ustawy PIT. Wnioskodawca ma nieograniczony obowiązek podatkowy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej od całości swoich dochodów (polska rezydencja podatkowa).
Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy (dalej: „Wnioskodawca”) jest produkcja specjalistycznych części, podzespołów, urządzeń i innych elementów eksploatacyjnych zużywanych przez maszyny produkcyjne w zakładach produkcyjnych, w szczególności: taśmy transportowe i inne komplementarne produkty, jak taśmy transportowe wyposażone w różnego rodzaju dodatki, jak zabieraki, prowadniki, fale boczne, a także inne wyroby gotowe, jak pasy napędowe, pasy zębate, pasy klinowe, pasy wielorowkowe (dalej: „wyroby gotowe” lub „produkty”). Wnioskodawca dostarcza swoje wyroby gotowe do różnych gałęzi przemysłu (…).
Wszystkie wyroby gotowe są projektowane samodzielnie przez pracowników Wnioskodawcy pod indywidualne zamówienie, a następnie produkowane w zakładzie Wnioskodawcy. W ramach działalności badawczo-rozwojowej Wnioskodawca m.in. przeprowadza szereg prac rozwojowych w zakresie dogrzewania profili do taśm łukowych, łączenia taśm, zgrzewania złączek, przygotowania wzmocnionego zabieraka PVC, badania możliwości produkcyjnych pasów zębatych, sposobów ukrycia połączeń mechanicznych, możliwości niestandardowego łączenia pasów i taśm, wzmocnienia brzegów i ich zabezpieczenia, łączenia taśm transportujących z dodatkowym uzbrojeniem, możliwości wyposażania pasów zębatych i łączenia nakładek i wiele innych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right