Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 9 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.56.2022.1.ŚS
Dotyczy ustalenia: - czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym zrealizowane różnice kursowe (dodatnie i ujemne) powstałe z tytułu wykorzystywania Instrumentów zabezpieczających nie stanowią kosztów finansowania dłużnego w rozumieniu art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, - czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym zrealizowane różnice kursowe (dodatnie i ujemne) powstałe z tytułu wykorzystywania Instrumentów zarządzających mieszczą się w definicji kosztów finansowania dłużnego zawartej w art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a tym samym mają wpływ na określenie kosztów finansowania dłużnego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:
-czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym zrealizowane różnice kursowe (dodatnie i ujemne) powstałe z tytułu wykorzystywania Instrumentów zabezpieczających nie stanowią kosztów finansowania dłużnego
w rozumieniu art. 15c ust. 12 ustawy o CIT,
-czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym zrealizowane różnice kursowe (dodatnie i ujemne) powstałe z tytułu wykorzystywania Instrumentów zarządzających mieszczą się w definicji kosztów finansowania dłużnego zawartej w art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a tym samym mają wpływ na określenie kosztów finansowania dłużnego.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
X. sp. z o.o. z siedzibą w G., w Polsce (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”), jest podmiotem posiadającym osobowość prawną, podlegającym w Polsce obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „podatek CIT” lub „podatek dochodowy”) od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce ich osiągania (Spółka podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, o którym mowa w art. 3 ust. 1 ustawy o CIT).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right