Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.742.2020.10.MN
W zakresie skutków podatkowych otrzymania kwoty pieniężnej.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani:
1)ponownie rozpatruję sprawę Pani wniosku z 17 listopada 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 17 listopada 2021 r. sygn. akt III SA/Wa 1101/21 i
2)stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 listopada 2020 r. wpłynął Pani wniosek z 17 listopada 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych otrzymania kwoty pieniężnej. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 18 stycznia 2021 r. (wpływ 20 stycznia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
W sprawie z Pani powództwa, która toczyła się przed Sądem Okręgowym (...), sygn. akt (…) o ustalenie – w dniu (…) 2020 r. zostało umorzone postępowanie wobec zawarcia ugody. W ugodzie, pozwane – B. Z. i M. O., zobowiązały się solidarnie do zapłaty 20.000 zł tytułem odszkodowania za brak możliwości pochówku i ekshumacji Pani najbliższych w grobach na cmentarzu (...). Jednocześnie nie licząc na żadne porozumienie z pozwanymi w przyszłości, zrzekła się Pani w tej ugodzie prawa do dysponowania przedmiotowymi grobami, tj. Nr (…) i Nr (…) na tymże cmentarzu. W przewidywanym w ugodzie terminie otrzymała Pani zasądzoną kwotę odszkodowania na wskazane konto bankowe.
Uzupełnienie i doprecyzowanie opisu stanu faktycznego
W dniu (…) 2017 r. zmarła Pani mama. Życzeniem Pani mamy było pochowanie jej w grobie rodzinnym jej rodziców. W związku z pogrzebem udała się Pani do parafii w sprawie pochówku, gdzie dowiedziała się, że nie może tam pochować mamy, ponieważ jedynym dysponentem mogiły jest Pani kuzynka, a drugiego rodzinnego grobu – jej siostra. Była Pani zmuszona pochować mamę w grobie, gdzie nie chciała spoczywać (u teściów), ponieważ dokumenty złożone przez obie strony były fałszywe i niezgodne z prawem, bo do tych mogił miała prawo również Pani jako wnuczka.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right