Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.24.2022.2.IM

Ulga badawczo-rozwojowa.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 10 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 1 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 13 kwietnia 2022 r. (wpływ 13 kwietnia 2022 r.). Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem:

1)Zainteresowany będący stroną postępowania

Pan (...)

2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania

Pani (...)

Opis stanów faktycznych  

Wnioskodawca jest spółką osobową prawa handlowego, tj. spółką komandytową, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez odpowiednio właściwy dla siedziby spółki sąd rejonowy. Prowadzi ona działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej od 13 września 2019 r. Spółka ta powstała z przekształcenia spółki cywilnej. Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca, z uwagi na zmiany, które weszły w życie od 01.01.2020 r. w zakresie opodatkowania spółek komandytowych, wystąpił równolegle z wnioskiem w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Przedmiotowa spółka w zakresie swojej działalności operacyjnej zajmuje się produkcją i dostawą towarów jedynie dużym odbiorcom hurtowym w Polsce, ale również za granicą (głównie Unia Europejska i „daleki wschód”). Wnioskodawca zawiera umowy z obiorcami w formie pisemnej.

Wnioskodawca w ramach działalności stworzył (...). Zastosowanie tych (...) to przede wszystkim (...). Zastosowanie technologii podnosi również bezpieczeństwo oraz ergonomię pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00