Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.122.2022.1.ZW

Prawo do zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla transakcji sprzedaży nieruchomości zabudowanej.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku do towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 17 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla transakcji sprzedaży nieruchomości zabudowanej.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka jawna zamierza sprzedać nieruchomość, którą nabyła w 2001 r. na mocy aktu notarialnego.

Stronami umowy uprawnionymi do reprezentacji w imieniu i na rzecz Spółki byli wspólnicy Spółki. Na nieruchomość składa się prawo wieczystego użytkowania działki gruntu oraz prawo własności posadowionych na tejże działce budynków: handlowego, socjalno-usługowego, gospodarczego i wiaty.

Spółka jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT. Przy zakupie nieruchomości nie przysługiwało jej prawo do odliczenia podatku naliczonego (zakup bez VAT). Nieruchomość została wprowadzona do ewidencji środków trwałych i na dzień wniosku całkowicie zamortyzowana.

Po zakupie nieruchomości w latach 2001-2004 dokonano adaptacji części nieruchomości, tj. wiaty i wybudowano pod wiatą chłodnię. Ponadto, przy powstającej chłodni wybudowano też drugą chłodnię. Obie powstały w celu prowadzenia działalności gospodarczej Spółki. Od faktur dot. ww. inwestycji odliczono podatek VAT, a ustalona wartość początkowa obu chłodni stanowi więcej niż 30% wartości początkowej całej nieruchomości.

Od 2001 r. nieruchomość służyła prowadzeniu statutowej działalności Spółki. Przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż hurtowa (...). Ponadto, część nieruchomości tj. budynek magazynowy i jedna z chłodni są obecnie przedmiotem najmu, a część nieruchomości z budynkiem drugiej chłodni jest wykorzystywana w całości na działalność statutową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00