Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.187.2022.1.MP

Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 15 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację zadania pod nazwą „(…)”.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Gmina jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Jako jednostka samorządu terytorialnego wykonuje zadania publiczne zgodnie z ustawą z  dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 935 ze zm.).

Gmina będzie realizowała projekt pod nazwą „(…)” zaplanowanej do realizacji w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa (…) na lata 2014-2020 (RPOW 2014-2020) w ramach Osi VIII: Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie 8.1 Rozwój usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną, Priorytet inwestycyjny 2.3 Wzmocnienie zastosowań TIK dla e-administracji, e-uczenia się, e-włączenia społecznego, e-kultury i e-zdrowia.

Przedmiotem projektu pn. „(…)”, jest wdrożenie pakietu e-usług udostępnionych użytkownikom w ramach platformy-portalu. Projekt umożliwi m.in. składanie wniosków, deklaracji, uzyskiwanie zaświadczeń czy wnoszenie stosownych opłat. W ramach projektu udostępnionych będzie 9 e-usług (e-płatność, e-zezwolenie, e‑zaświadczenie, e-odpady, e-powiadomienie, e-drogi, e-learning, e-otwarte dane, e‑wypis/wyrys). Zakres rzeczowy projektu obejmuje niezbędne dostawy sprzętu informatycznego i licencji, usługi wdrożeniowe szkoleniowe. Realizacja projektu pozwoli na automatyzację szeregu powtarzalnych czynności, które obecnie realizowane są w sposób manualny i angażujący człowieka po obu stronach transakcji. Projektowany portal wraz z  dostarczanymi e-usługami będzie zaprojektowany w sposób zapewniający spełnienie wymagań WCAG 2.1. Wszystkie systemy teleinformatyczne w ramach projektu będą wdrażane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi interoperacyjności wynikającymi z  Rozporządzenia Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w  postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. 2017 r. poz. 2247). Wykorzystane zostaną metody uwierzytelniania użytkowników w  oparciu o Węzeł Krajowy. Usługi zaprojektowane zostaną w sposób zorientowany na użytkownika i dostępne będą także na urządzeniach mobilnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00