Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4011.27.2022.2.MWJ

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box).

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

11 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 kwietnia 2022 r. (wpływ). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego.

Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą związaną z wytwarzaniem oprogramowania. Od 01.02.2021 r. współpracuje z klientem, który jest odbiorcą Pana oprogramowania. Świadczone przez Pana usługi polegają na zaprojektowaniu architektury oprogramowania, następnie wytworzeniu oprogramowania oraz na późniejszej implementacji ulepszeń i modyfikacji tego oprogramowania. Tworzone przez Pana oprogramowanie bazuje na opracowywanych przez Pana algorytmach odpowiedzialnych za odpowiednie zgromadzenie i przetworzenie danych wejściowych, a następnie prezentację informacji będących danymi wyjściowymi bezpośrednio użytkownikowi interfejsu graficznego systemu. Implementacja algorytmów i ich późniejsze ulepszenia są procesem ciągłym, wymagającym w pierwszym etapie badania danych wejściowych, następnie ich analizę i dalszy rozwój metod prezentacji użytkownikowi końcowemu. Są to czynności mające na celu poprawę szybkości działania programu komputerowego, jego stabilności, niezawodności i bezpieczeństwa. Wyniki pracy danego etapu wykorzystywane są jako informacja wejściowa dla procesu analitycznego i badawczego, dzięki której możliwe jest implementowanie ulepszeń do kodu sprzedawanego klientowi. Proces badania zwiększa zasoby wiedzy, które w kolejnych iteracjach służą do rozwoju ulepszonego oprogramowania oraz do tworzenia oprogramowania o nowych zastosowaniach np. aplikacji do obsługi metadanych finansowych bądź systemu oferującego możliwość grania online z natychmiastową wypłatą nagrody poprzez integrację z systemami bankowymi. W celu zbadania jakości ulepszeń implementowanych iteracyjnie tworzy Pan dodatkowo kod do zautomatyzowanej weryfikacji parametrów funkcjonalnych (np. spełnienie wymagań danego komponentu) i niefunkcjonalnych (np. szybkość i niezawodność działania danego komponentu). Zmiany wprowadzane przez Pana do oprogramowania nie są zmianami rutynowymi ani okresowymi. Konieczność i częstotliwość wprowadzania zmian wynikają z badawczo-rozwojowego charakteru prac związanych z implementacją ulepszeń.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00