Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.1211.2021.2.TR

Ulga prorodzinna.

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 grudnia 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 28 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 24 marca 2022 r. (wpływ 28 marca 2022 r.) oraz pismem z 5 kwietnia 2022 r. (data wpływu 5 kwietnia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Od września 2014 r. Wnioskodawczyni wychowuje córkę, ur. 2012 r., sama, bez udziału jej ojca.

Po rozstaniu córka zamieszkiwała z Wnioskodawczynią, a ojciec dziecka miał zasądzone alimenty w wysokości 350 zł i zgodę na odwiedzanie córki.

Wnioskodawczyni pracowała w fabryce świec, co było powodem, iż zapisała dziecko do przedszkola, gdzie mieszkały. Ojciec dziecka był przeciwny, by jego córka chodziła do przedszkola (nie dokładał do opłat, nie przychodził na przedstawienia, nawet nie miał ochoty odwiedzać córki).

Córka od wieku niemowlęcego wymaga kontroli w poradni ortopedycznej – gdzie Wnioskodawczyni sama z nią jeździła na badania, a później na fizjoterapię, by korygować wadę nogi, przez którą dziecko się przewracało. Chodziły do logopedy, gdyż córka miała problem z wymową. Potrzebna była wizyta u laryngologa, gdyż dziecko miało przerośnięte migdały. Kontrolne wizyty były co pół roku, na które także Wnioskodawczyni chodziła sama, gdyż ojciec dziecka uważał, iż Wnioskodawczyni wmawia córce choroby. Wykłócał się, iż dziecko nie musi jeździć do poradni metabolicznej, gdzie pani doktor prowadzi leczenie pod względem (…) (…).

W roku 2016 Wnioskodawczyni wraz z córką przeprowadziły się, gdzie zamieszkiwały u rodziców Wnioskodawczyni. Wnioskodawczyni zmieniła pracę i zapisała dziecko do prywatnego przedszkola, na które ojciec dziecka także nie wyrażał zgody. Jak w poprzednim przedszkolu, ojciec dziecka nie przyjeżdżał na zebrania, pikniki, zapraszany przez panie nie stawiał się, by porozmawiać o postępach córki. W tymże przedszkolu córka była od marca 2016 r., od grupy młodszej, po starszaki i aż do ukończenia zerówki w roku 2019, gdzie po zakończeniu zerówki wystawiono opis przygotowania córki do pierwszej klasy (w opinii nauczyciela dziecka z dnia xx września 2019 r. wpisano „…”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00