Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.9.2022.2.GG
Opodatkowanie IP BOX.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 3 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie
możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej 5% stawką podatkową (IP BOX).
28 marca 2022 r. do Organu wpłynęło uzupełnienie wniosku z 28 marca 2022 r. w odpowiedzi na wezwanie Organu z 4 marca 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Od września 2014 r., Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, gdzie jednym z zakresów działalności jest działalność związania z oprogramowaniem – PKD 62.01 .Z.
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie książki przychodów i rozchodów.
Źródłem przychodu Wnioskodawcy w ramach działalności gospodarczej była umowa zawarta na zlecenie firmy …. s.c., zawarta dnia 1 lipca 2018 r. na podstawie, której Wnioskodawca tworzy i projektuje szablony dokumentów generowanych w zintegrowanych systemie informatycznych ...., które przeznaczone jest dla starostw powiatowych i urzędów miejskich. Szablony te nie są pustymi formularzami, w które użytkownicy wpisują dane, ale działają na zasadzie automatycznego pobierania danych z bazy danych ....
Zadaniem Wnioskodawcy jest pisane skryptów, funkcji, procedur i kwerend w bazie danych, które po zaimplementowaniu w poszczególnych Ośrodkach .... będą automatycznie zwracały odpowiednie dane w odpowiedniej formie – w formie dokumentów urzędowych. W celu utworzenia każdego z szablonów Wnioskodawca napisał nowy kod w bazie, który wyciągnie, przetworzy i zwróci konkretne dane do szablon, następnie wykonuje część wizualną w formacie ..., do którego wczytywane są przygotowane wcześniej dane. Wnioskodawca pisze własny kod i prowadzi własne badania tworząc własność intelektualną. Wnioskodawca tworzy nowe funkcjonalności, nowe funkcje, nowe elementy. Wnioskodawca prowadzi działalność twórczą obejmującą prace rozwojowe, podejmowane w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań. W jej wyniku powstają nowe rozwiązania dla ….. . Na końcu Wnioskodawca testuje szablon pod kątem poprawności zwracanych danych i szybkości działania. Gotowe szablony często wymagają wielu zmian i modyfikacji. Polega to głównie na tworzeniu nowych funkcjonalności i optymalizacji działania. Zaletą stosowanej technologii, w której tworzy Wnioskodawca jest brak ograniczeń co do formy i treści jakie mogą zostać przedstawione na wydruku. Dzięki tworzeniu algorytmów, kwerend i pisaniu podprogramów zwracających określone dane, możliwe jest wygenerowanie przez użytkowników najróżniejszych zestawień i raportów statystycznych co znacznie ułatwia pracę z programem. Program napisany przez Wnioskodawcę daje też możliwość automatycznego wygenerowania kodu QR, który generuje taki kod bez konieczności korzystania z serwisów zewnętrznych. Ponadto Ośrodki mogą same decydować czy generowane raporty mają być edytowalne przez użytkowników, czy nie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right