Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 7 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.1047.2021.3.AWO
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku.
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismami z:
‒1 marca 2022 r.(wpływ 8 marca 2022 r.),
‒28 marca 2022 r. (wpływ 1 kwietnia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Prowadzi Pan działalność gospodarczą od maja 2020 r. W ramach tej działalności tworzy Pan nowe programy autorskie oraz rozwija i ulepsza programy komputerowe.
W okresie od 23 września 2021 r. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje Pan zlecenie w ramach zawartej umowy o współpracy w zakresie ... . W ramach opisanego zlecenia, w ramach prowadzonej przez siebie działalności badawczo-rozwojowej, tworzy Pan specyfikację: opisy słowne, diagramy w notacjach ..., projekty interfejsu użytkownika i robi to na podstawie pozyskanych wymagań od klienta. W sumie tworzy Pan kod źródłowy programu, kod obiektowy i dokumentację programu.
Umowa z Pana stałym Klientem przewiduje, że w przypadku, gdy w wykonaniu realizacji umowy zostanie stworzony utwór w rozumieniu ustawy o prawach autorskich, to z chwilą wytworzenia Kontrahent nabywa wszelkie autorskie prawa majątkowe do wytworzonych utworów. Umowa wskazuje konkretne pola eksploatacji.
Pana wkład, co do stworzenia, a następnie rozwinięcia i ulepszenia w ramach zlecenia powstałego programu stanowi każdorazowo utwór lub część utworu. Tworząc, rozwijając i ulepszając istniejące oprogramowanie komputerowe wykonuje Pan czynności zmierzające do poprawy użyteczności i funkcjonalności tego oprogramowania, jak również czynności zmierzające do dodania nowej użyteczności i funkcjonalności, której poprzednia wersja programu nie posiadała. Tworzone przez Pana specyfikacje (opisy słowne, diagramy w notacjach ..., projekty interfejsu użytkownika) uwzględniając holistyczną i funkcjonalną definicję programu komputerowego stanowią funkcjonalne części składowe programu komputerowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right