Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.507.2021.3.MZA

Ustalenie, czy wstępną opłatę leasingową (WOL) Spółka może jednorazowo w całości zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w dacie poniesienia, to jest w dacie ujęcia jej w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury, niezależnie od sposobu ujęcia i rozliczania tej opłaty w księgach rachunkowych dla celów bilansowych.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 września 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy wstępną opłatę leasingową (WOL) Spółka może jednorazowo w całości zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w dacie poniesienia, to jest w dacie ujęcia jej w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury, niezależnie od sposobu ujęcia i rozliczania tej opłaty w księgach rachunkowych dla celów bilansowych.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 30 listopada 2021 r. (wpływ 8 grudnia 2021 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

X S.A. (zwana dalej: „Spółką”, „Wnioskodawcą”, „Korzystającym” lub „Leasingobiorcą”) zarządzająca Portem Lotniczym w (…) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych o nieograniczonym obowiązku podatkowym na terytorium RP. Spółka podlega obligatoryjnemu badaniu sprawozdań finansowych na gruncie przepisów o rachunkowości.

Spółka zawarła z Y Spółka Akcyjna (dalej: „Finansujący” lub „Leasingodawca”) umowę leasingu (dalej także: „Umowa”), na podstawie której Finansujący zobowiązał się nabyć przedmiot leasingu od dostawcy na podstawie umowy sprzedaży i tak nabyty przedmiot leasingu, po jego otrzymaniu od dostawcy, wydać Korzystającemu do używania i pobierania pożytków na czas oznaczony, zaś Korzystający zobowiązał się do zapłaty wynagrodzenia na rzecz Finansującego. Przedmiotem Umowy jest Urządzenie rentgenowskie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00