Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.172.2022.2.KW
Dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 7 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 marca 2022 r. (wpływ 30 marca 2022 r.)
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca od (…) lipca 2021 roku prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (…), zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której głównym przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem (62.01.Z).
Wnioskodawca posiada jednego głównego kontrahenta i wykonuje prace na rzecz tego podmiotu. Usługi świadczone są przez Wnioskodawcę w Polsce, gdzie posiada on miejsce zamieszkania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Umowa ze Zleceniodawcą zawarta została w dniu (…) czerwca 2021 r. W ramach umowy Wnioskodawca świadczy usługi na rzecz A. sp. z o.o. Wnioskodawca jest konsultantem i jednocześnie osobą wdrażającą w różnych firmach rozwiązania oparte o techniki sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, głębokich sieciach neuronowych automatycznego przetwarzania danych. Wnioskodawca jest odpowiedzialny za projektowanie rozwiązań, a następnie ich stworzenie, przetestowanie i wdrożenie w systemie klienta. Wnioskodawca działa zarówno z nowymi rozwiązaniami, które tworzy od podstaw, jak również rozwija istniejące rozwiązania o kolejne moduły takie jak automatyczne wykrywanie obiektów na zdjęciach, automatyczne wykrywanie tekstu, klasyfikacja szeregów czasowych (typów pomiarów) oraz semantyczna segmentacja obrazów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right