Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.274.2021.2.AK
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej w latach, w których Wnioskodawca działalność gospodarczą będzie opodatkowywał na zasadach wynikających z ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne i prawidłowe w pozostałej części.
21 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 21 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem sygnowanym na dzień 21 marca 2021 r. (wpływ 21 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, zarejestrowaną w rejestrze CEiDG od 6 lutego 2018 roku. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”) i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Świadczy usługi oznaczone symbolem PKWiU (62.01.Z), na terenie Polski, w zakresie tworzenia kodu polegające na implementacji nowych funkcjonalności w aplikacji (…), na rzecz X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiadającej również nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej(dalej jako: „spółka”) i przenosi na rzecz spółki autorskie prawa majątkowe w ramach umowy o świadczenie usług. Spółka świadczy usługi informatyczne i programistyczne w zakresie (tworzenia aplikacji i programów). W ramach prowadzonej działalności wnioskodawca na podstawie zleceń otrzymywanych od spółki, poprzez samodzielne pisanie kodu w zadanym przez spółkę języku oprogramowania tworzy elementy (…) aplikacji, takie jak (…). Kolejny aspektem działalności jest skomunikowanie wytworzonego w ramach współpracy (…) z serwerem, czyli: – wysyłanie danych z formularza do serwera, oraz to, co stanie się z wysłanymi danymi: walidacja (sprawdzenie czy user o danej nazwie już istnieje, czy mail jest prawidłowy, czy ogólnie formularz jest wypełniony prawidłowo itp.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right