Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.471.2021.5.SG
ustalenia, czy wynagrodzenie należne Usługodawcom z tytułu świadczenia przez nich Usług na rzecz Spółki (z wyłączeniem kwoty naliczonego od tych Usług podatku VAT), będzie stanowiło dla Spółki koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w części dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 września 2021 r. za pośrednictwem platformy e-PUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. ustalenia, czy wynagrodzenie należne Usługodawcom z tytułu świadczenia przez nich Usług na rzecz Spółki (z wyłączeniem kwoty naliczonego od tych Usług podatku VAT), będzie stanowiło dla Spółki koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uzupełnili go Państwo pismem z 28 września 2021 r. oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 9 grudnia 2021 r. (wpływ 9 grudnia i 13 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
D. Sp. k. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest spółką mającą siedzibę na terytorium Polski. Spółka jest ponadto czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług („VAT”). Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą m.in. na świadczeniu usług profesjonalnych.
Podobnie jak w przypadku innych podmiotów gospodarczych pandemia spowodowana koronawirusem SARS-CoV-2 nie pozostała bez wpływu na funkcjonowanie Spółki. W konsekwencji wprowadzenia na obszarze Polski stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 20 marca 2000 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 491)), Spółka stanęła przed wyzwaniem dostosowania modelu swojej działalności, w tym organizacji pracy i zarządzania nią, do warunków wynikających z daleko idącego ograniczenia bezpośrednich kontaktów międzyludzkich oraz konieczności zapewnienia bezpieczeństwa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right