Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.1050.2021.3.JK2
Możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową - IP Box.
Interpretacja indywidualna
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 listopada 2021 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 23 stycznia 2021 r. (data wpływu 23 stycznia 2021 r.) oraz pismem z 17 marca 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Od 1 stycznia 2020 r prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w centralnej Ewidencji i informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest głównie działalność związana z rozwojem oprogramowania (PKD 62.01.Z).
Posiada Pani nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.
Pani działalność gospodarcza nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.
Nie nabywa Pani wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez inne podmioty ani kwalifikowanego prawa własności intelektualnej.
Rozlicza się Pani na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów i opłaca podatek liniowy zgodnie z art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r.
Aktualnie świadczy Pani swoje usługi na podstawie umowy o współpracę zawartej ze spółką prowadzącą działalność w zakresie usług IT mającą siedzibę w (...), która zleciła Pani świadczenie usług rozwoju oprogramowania na rzecz swojego klienta, tj. Spółki mającej siedzibę w Polsce i działającej na rynku farmaceutycznym Oprogramowanie dla tej Spółki tworzone jest, rozwijane i ulepszane przez Panią we współpracy z zespołem programistów działających na własny rachunek w sposób systematyczny, zaplanowany, uporządkowany i metodyczny w ramach codziennej pracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right