Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.1064.2021.2.AP

Określenie stawki ryczałtu.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

9 listopada2021 r. wpłynął Pana wniosek z 5 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 stycznia 2022 r. (wpływ 18 stycznia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Jest Pan technikiem dentystycznym i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, będącą laboratorium protetyki stomatologicznej, opodatkowaną podatkiem liniowym. Kod PKD przypisany do tej działalności to 32.50.Z - Produkcja urządzeń, instrumentów oraz wyrobów medycznych, włączając dentystyczne.

Wystąpił Pan z wnioskiem do Ośrodka Nomenklatur i Klasyfikacji przy Urzędzie Statystycznym .... w celu uzyskania klasyfikacji wytwarzanych przez siebie wyrobów w ramach prowadzonej działalności według klasyfikacji PKWiU 2015. Wyroby wykonywane przez Pana w ramach działalności gospodarczej zostały zaklasyfikowane według kodu 32.50.22.0. Kod ten znajduje się w sekcji C - PRODUKTY PRZETWÓRSTWA PRZEMYSŁOWEGO w dziale INSTRUMENTY I URZĄDZENIA DO ZASTOSOWAŃ TERAPEUTYCZNYCH; WYROBY PROTETYKI DENTYSTYCZNEJ I WYROBY ORTOPEDYCZNE, który obejmuje: sztuczne stawy; sprzęt i aparaty ortopedyczne; sztuczne zęby; wyroby protetyki dentystycznej; protezy pozostałych części ciała, gdzie indziej niesklasyfikowane.

W ramach opisanej działalności zatrudnia Pan na podstawie umowy o pracę 17 pracowników, wśród których 13 posiada uprawnienia technika dentystycznego. Przedmiotem działalności jest wytwarzanie nowych wyrobów protetycznych w zakresie protetyki stomatologicznej: uzupełnień protetycznych, koron, mostów, protez zębowych, itp. Głównym odbiorcą wytwarzanych towarów są lekarze stomatolodzy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00