Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.45.2022.2.KF

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 5 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 marca 2022 r. (wpływ 10 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych

Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą od (…)2021 r. pod firmą (…). Działalność jest prowadzona na terenie całego kraju (z różnych miejsc w Polsce, zdalnie, tylko i wyłącznie na terenie Polski, ale dla zagranicznego Kontrahenta); adres (…). Obecnie ma Pan nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. Rozlicza się Pan na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a wybrana przez Pana forma opodatkowania to skala podatkowa.

Wnosi Pan o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnej stawki opodatkowania 5% na podstawie art. 30ca ustawy o PIT.

Głównym przedmiotem Pana działalności jest wytwarzanie programów komputerowych. Działalność ta wykonywana jest obecnie dla zagranicznego Kontrahenta (…), zaznaczył Pan jednak, że działalność wykonywana jest wyłącznie z terenu Rzeczypospolitej Polskiej, a jedynie jej wyprodukowane efekty – kod źródłowy i programy komputerowe – przesyłane Kontrahentowi do (…).

Realizuje Pan projekty programistyczne począwszy od etapu analizy potrzeb Kontrahenta oraz końcowych użytkowników programów, poprzez projektowanie, implementację, testy, wdrożenie oraz zdalną asystę przy uruchomieniach testowych i produkcyjnych. W dalszych etapach świadczone są usługi wsparcia w modernizacji wdrożonych systemów, które polegają na wytworzeniu kolejnych programów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00