Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.1150.2021.2.AK

Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 7 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 marca 2022 r. (wpływ 8 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca wnosi o uzyskanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości zastosowania przepisów art. 30ca ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 ze zm.) i opodatkowania kwalifikowanych dochodów z praw autorskich do programów komputerowych przenoszonych odpłatnie na wymienionych we wniosku kontrahentów w ramach podpisanych z nimi umów wymienionych poniżej preferencyjną 5% stawką podatkową na zasadach wskazanych w tych przepisach w zeznaniu za rok podatkowy 2021 r. oraz przyszłe lata podatkowe. Wnioskodawca jest członkiem zespołu deweloperskiego (osób współpracujących ze wskazanych powyżej kontrahentem) na podstawie odrębnych umów) i pełni funkcję Testera.

Wnioskodawca realizuje zamówienia wystawiane przez Kontrahenta. Wnioskodawca wytwarza oprogramowanie – testy automatyczne API oraz testuje oprogramowanie manualnie: UI i API. Wnioskodawca wraz z zespołem deweloperskim otrzymuje pulę zadań od product-ownera, które mają zostać zrealizowane w ciągu określonego czasu. Wnioskodawca ma wpływ na wybór powyższych zadań podczas cyklicznego Planowania Zespołu, na którym omawiany jest szczegółowy zakres prac, priorytetów oraz ustalenie, który zespół będzie realizował dane zadania. Po wyborze przez zespoły zadań (przy czynnym udziale Wnioskodawcy) zostają one realizowane wg. priorytetów i podziału prac w konkretnych zespołach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00