Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.1180.2021.2.ISL

Możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych świadczonych usług według stawki 8,5%.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych świadczonych usług według stawki 8,5%. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 22 lutego 2022 r. (wpływ 22 lutego 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W swojej pracy zbiera informacje od potencjalnych, niezakontraktowanych klientów na temat ich wymagań dotyczących aplikacji i przyszłego harmonogramu rozwoju aplikacji, determinując w ten sposób poziom dopasowania aplikacji do potrzeb klienta. W przypadku zakontraktowanych klientów zbiera wymagania biznesowo-systemowe, mające na celu ustalenie zasad funkcjonowania aplikacji zgodnie z oczekiwaniami klienta, które następnie przekazuje osobom odpowiedzialnym za konfigurację systemu. Dodatkowo, współpracuje z programistami i grafikami, tworząc zadania na temat rozwoju aplikacji poprzez ich opisywanie słowami. Ponadto, ustala On warunki, które powinny zostać spełnione, aby zadanie zostało zakwalifikowane jako wykonane. Podsumowując, w swojej pracy Wnioskodawca ściśle zajmuje się projektowaniem i rozwijaniem architektury systemów informatycznych niezwiązanych z programowaniem.

W piśmie stanowiącym uzupełnienie, Wnioskodawca wskazał, że działalność gospodarczą prowadzi od 2 sierpnia 2021 r. Dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzi ewidencję przychodów i wykaz środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów z 4 września 2015 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) (Dz. U. z 2015 r., poz. 1676, z późn. zm.) usługi, o których mowa we wniosku sklasyfikowane są pod symbolem 62.01.12.0 - usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych. W 2022r. Wnioskodawca nie uzyskuje/nie uzyska dochodów innych, niż tych uzyskanych z działalności gospodarczej, o której mowa we wniosku. Do wykonywanej działalności nie mają zastosowania wyłączenia zawarte w art. 8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Prowadzona działalność gospodarcza jest działalnością usługową w myśl art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Działalność ta nie mieści się w definicji tzw. wolnego zawodu, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt 11 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W roku poprzedzającym rok podatkowy, w którym zamierza skorzystać z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, stosownie do art. 6 ust. 4 pkt 1 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - uzyskał On przychody z tej działalności, prowadzonej wyłącznie samodzielnie, w wysokości nieprzekraczającej 2 000 000 euro.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00