Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.221.2022.2.MB
Ulga termomodernizacyjna.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 25 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 marca 2022 r. (wpływ 8 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
W kwietniu 2021r. wykonał Pan zmianę dachu na budynku mieszkalnym oraz położona została wełna na docieplenie stropu.
Ma Pan fakturę na wykonanie tajże usługi. Faktura jest ogólna tzn. tytuł brzmi wykonanie pokrycia dachowego na budynku mieszkalnym.
Dostał Pan informacje, że mógłby Pan odliczyć to od podatku dochodowego jako ulgę termomodernizacyjną, ale przed zrobieniem tego chciałby Pan otrzymać indywidualną interpretację danej sytuacji ze zgodą od KIS.
W uzupełnieniu wniosku udzielił Pan odpowiedzi na następujące pytania:
Czy jest Pan właścicielem lub współwłaścicielem budynku, w którym przeprowadził Pan inwestycję polegającą na wymianie porycia dachowego?
Tak, jest Pan właścicielem budynku w którym przeprowadził Pan inwestycje wymiany pokrycia dachowego.
Czy budynek mieszkalny, o którym mowa we wniosku jest „budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351),
nadmieniamy, że za budynek mieszkalny jednorodzinny – zgodnie art. 3 pkt 2a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351) – uważa się budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right