Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.10.2022.1.EC
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 stycznia 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 6 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawczyni jest właścicielką budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wolnostojącego (adres: ….). Dom służy wyłącznie zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych. Budynek ogrzewany jest gazem ziemnym.
Wnioskodawczyni posiada tytuł prawny, z którego wynika prawo własności do nieruchomości (akt notarialny z 15 grudnia 2008 r. z wpisem do księgi wieczystej) - umowa darowizny, Wnioskodawczyni podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z zastosowaniem stawki pierwszego progu podatkowego. Wnioskodawczyni jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę.
W maju 2021 r. Wnioskodawczyni rozpoczęła inwestycję związaną z termomodernizacją dachu. Dach domu pokryty był w latach 80-tych blachą płaską, która z upływem czasu uległa korozji i dach zaczął przeciekać. Dach nie był ocieplony. Inwestycja miała na celu ulepszenie, którego przedmiotem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania budynku i podgrzewania wody użytkowej.
Wymieniono pokrycie dachowe z blachy na blachodachówkę z wykorzystaniem gąsiorów dachowych (wraz z deskowaniem, zastosowaniem folii paraizolacyjnej w celu minimalizowania ubytków ciepła, zainstalowaniem brakujących oraz wymianą zużytych elementów drewnianych - łaty, kontrłaty, zainstalowaniem całego orynnowania budynku - rynny, rury spustowe, kolanka, uchwyty rynnowe). Użyto również materiałów „pomocniczych” m.in. takich wkręty, taśmy, zszywki, gwoździe, śruby niezbędne
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right