Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.831.2021.2.AW

Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przedmiotu sprzedaży za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji uznania, czy do transakcji jego zbycia stosuje się przepisy ustawy o podatku od towarów i usług.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie uznania przedmiotu sprzedaży za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji uznania, czy do transakcji jego zbycia stosuje się przepisy ustawy o podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 17 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania przedmiotu sprzedaży za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji uznania, czy do transakcji jego zbycia stosuje się przepisy ustawy o podatku od towarów i usług. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 16 lutego 2022 r. (wpływ 22 lutego 2022 r.) oraz z 2 marca 2022 r. (wpływ 8 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca prowadzi w (...) działalność gospodarczą pod firmą (…). Przeważającym przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawcy są roboty związane z budową (...). Stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej Wnioskodawcy znajduje się w (...) przy ul. A. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą za pomocą zespołu składników niematerialnych i materialnych.

W dniu (...) czerwca 2021 r. Wnioskodawca zawarł umowę dzierżawy nieruchomości przy ul. B., obejmującej pomieszczenie biurowe i plac, które jest od tego też dnia jego dodatkowym stałym miejscem wykonywania działalności gospodarczej. Ponadto Wnioskodawca w celu prowadzenia działalności gospodarczej w dodatkowym stałym miejscu, wyodrębnił ze swojego majątku część składników niematerialnych i materialnych. Wyodrębnienie objęło w szczególności:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00