Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.1069.2021.3.MK1

Dotyczy możliwości korzystania z ulgi badawczo-rozwojowej

Szanowny Panie,

stwierdzam, że stanowisko Pana w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 grudnia 2021 r. wpłynął wniosek Pana o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia możliwości korzystania z ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełnił go Pan w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 lutego 2022 r. (data wpływu 15 lutego 2022 r.) i pismem z 7 marca 2022 r. (data wpływu 7 marca 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej od 1 października 2015 r.

W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawcy dokonuje on produkcji i dostaw urządzeń elektronicznych dla innych podmiotów gospodarczych. Wnioskodawca dokonał automatyzacji procesu i zastąpił pracę ludzką w zakresie lutowania oraz kontroli jakości stworzonym rozwiązaniem w postaci programu komputerowego automatyzującego pracę na zakupionych maszynach. Napisał on program, którzy przekonwertowuje A (projekt) na B (oprogramowanie częściowo gotowe do rozpoczęcia produkcji), co usprawnia proces tworzenia z 7 dni do 2 godzin. Wnioskodawca dzięki powstałym rozwiązaniom może produkować wielokrotnie więcej modułów.

Rezultatem działań Wnioskodawcy jest nawiązanie współpracy z firmami, które oczekują wyjątkowo krótkiego okresu realizacji. Wnioskodawca opiera produkcję na procedurach jakości IPC-A-610, a także ISO 9001:2015. Wnioskodawca dzięki podjętym działaniom twórczym rozpoczął produkcję central sterujących gazem wykorzystywanych w samochodach. Innym produktem tworzonym przy wykorzystaniu oprogramowania jest tworzenie czujników monitorujących temperaturę i wilgotność z wykorzystaniem GPS, które są wykorzystywane do transportu szczepionek m.in. przeciw wirusowi SARS-COV-2.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00