Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.419.2021.2.AS

opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

10 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 7 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 lutego 2022 r. (data wpływu 22 lutego 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia zdarzenia przyszłego

Zdarzenie pierwsze:

W ramach swojej jednoosobowej działalności gospodarczej, Wnioskodawca będzie tworzył i rozwijał oprogramowanie komputerowe wyprodukowane osobiście przez niego lub rozwijał oprogramowanie zakupione od innych podmiotów na podstawie nabycia przez niego autorskich praw majątkowych. Oprogramowanie wykonywane i rozwijane przez Wnioskodawcę będzie udostępniane na zasadzie licencji na wykorzystanie autorskich praw majątkowych do oprogramowania podmiotom trzecim z różnych branż rynku sprzedaży detalicznej, w szczególności branży spożywczej. Oprogramowanie służyć będzie do obsługi sklepów internetowych oraz hybrydowych (tj. stacjonarnych z opcją zamówienia i dostawy przez internet) oraz będzie stale rozwijane o funkcje usprawniające oprogramowanie, wymagane przez klientów. Oprogramowanie tworzone będzie od podstaw przez wnioskodawcę, w zakresie zaś oprogramowania nabytego od osób trzecich (które stanowić będzie około 5% ogólnego kodu programistycznego), oprogramowanie to będzie rozwijane osobiście przez Wnioskodawcę poprzez modyfikację kodu źródłowego, dodawanie nowych funkcjonalności i dostosowywanie go do potrzeb konkretnego klienta. W oprogramowaniu tworzonym i rozwijanym przez Wnioskodawcę zaimplementowane będą unikalne funkcje dla sklepów danego klienta, w szczególności z branży spożywczej, w tym osobny i złożony i stale rozwijany podsystem do kompletowania zamówień. Programy tworzone lub rozwijane przez Wnioskodawcę mogą mieć różne funkcjonalności, niezależnie jednak od funkcjonalności będzie to oprogramowanie specjalistyczne, które będzie musiało sprostać rygorystycznym wymaganiom licencjobiorców w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. Wnioskodawca będzie czerpał przychody z licencji na wytworzone przez siebie lub rozwijane oprogramowanie (licencjonowanie autorskich praw majątkowych do programu komputerowego).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00